Gönder Bayrağı

17.12.2019
1.638
Gönder Bayrağı

Gönder bayrağı, gönder direklerinde kullanılan bayraklardır. Direğin uzunluğuna göre gönder bayrağı ölçüsü belirlenir. 3 metrelik direkte 50*75 cm gönder bayrağı, 4 metrelk direkte 70*105 cm gönder bayrağı, 5 ve 6 metre uzunluğunda gönder direğinde 100*150 cm bayrak kullanılır. 7 ve 8 metre uzunluğunda direkte 150*225 cm bayrak kullanılır.

Genelde raşel kumaş tek kat gönder bayrağı tercih edilir. Raşel kumaşın yanı sıra saten kumaşa çift kat gönder bayrağıda tercih edilen gönder bayraklarındandır.

Gönder bayrağı, kurum ve kuruluşlar tarafından dış mekânlarda kullanılan bir bayrak türüdür. Gönder Bayrakları kurum ve kuruluşların ön direklerine asılır. Bu tip bayrakların kullandığı kumaş türü sert hava koşullarına uygun olduğu için raşel Kumaş olmakla birlikte isteğe bağlı olarak alpaka ve saten kumaşlardan da yapılabilir. Gönder bayraklarının üretimi daha dayanıklı ve hava şartlarına daha uygundur.

Gönder bayrakları, devlet kurumları, bakanlıklar, belediyeler, üniversiteler, spor kulüpleri gibi birçok resmi kurum ve de işletmelerde kullanılmaktadır. Bazı detaylar şirketin kalitesini ve profesyonelliğini vurgulamaktadır. Bunlardan en önemlisi gönder bayrağının işletmede bulunmasıdır. Bu nedenle gönder bayrakları dışarıdan görüldüğü için kaliteli ve kullanışlı olmaları beklenir. Aynı zamanda bu tip bayrakların ölçeği ve özellikleri, işletmelerin ve kurumların kalitesini yansıtmaktadır.

Gönder Bayrağı Çeşitleri Nelerdir?

Gönder bayrağı modellerinde tamamen işletmeye göre tasarlanmış, işletme adı ve logosunu içeren özel bir bayrak da göndere çekilebilmektedir. Bu özel tasarım bayrak, firmanın kurumsal kimliğini gösterecek ve estetik açıdan oldukça görselleştirilmiş bir durum sunacaktır. Gönder bayraklarıarasında yer alan bir diğer gönder türü ise şirketin sahip olduğu kalite belgeleri ve sertifikalarının tüm müşteri tabanına gösterilmesi için kullanılan bir bayrak türüdür. Gönder bayrakları kalite belgelerini duyurmanın ve hedef kitleye özel sertifikaları sunmanın çok doğru bir yoludur ve birçok yönden kaliteyi sağlayacaktır. Örneğin helal kesim ve ISO 9001 kalite belgesi ve de sertifikaları bu tür gönder bayraklara birer örnektir. Yüksek kalite standartlarında üretilen bu standart ölçülerdeki bayrakları satın alabilir veya özel tasarım bayrak modellerini de tercih edebilirsiniz.

Gönder Bayrağı Ne İfade Eder?

Gönder bayrağı direğe çekilen ve bunun yanında önemli bir anlam sunan bayraklara denilmektedir. Göndere bayrak çekmek demek direğin en üst noktasına bayrağın getirilmesi anlamına gelmektedir.

Özellikle Türk Bayrağının göndere çekilmesi geniş kapsamlı bir öneme sahiptir. Ulusal bayram veya resmi tatil olmadığı sürece Türk bayrağı havada dalgalanacaktır. Türk bayrağı, 10 Kasım’da (Atatürk’ün ölüm yıl dönümü) taziye için yarıya indirilmektedir. Ayrıca cumhurbaşkanı ve şehitlerin cenaze törenlerinde de gönder bayrağı kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra açılış törenlerinde, Atatürk heykellerinde ya da resmi yemin töreninde de kullanılmaktadır. Hepimizin bildiği gibi gönder bayraklarının kullanım alanı da oldukça geniştir.

[safir_mainheading title=” Gönder Bayrağı Ölçüleri” icon=”ayar”]

  • 50*75 cm,
  • 70*105 cm,
  • 80*120 cm,
  • 100*150 cm,
  • 120*180 cm,
  • 150*225 cm,
  • 200*300 cm,
  • 300*450 cm
Whatsapp
Alsan Bayrak
Alsan Bayrak
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Çevrimiçi, Tıklayın